RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″
RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″
$451.73
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″ by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676083527 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 8352 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 9 rd. JMX-1 Rotary Mag |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 7.9 |
| Sights | None (Scope Base Installed) |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
| Units per Box | 1 |
RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on RUGER AMER RIMFIRE STND 22 WMR RFL STS BLK SYNTH 18″ by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676083527 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 8352 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 9 rd. JMX-1 Rotary Mag |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 7.9 |
| Sights | None (Scope Base Installed) |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
| Units per Box | 1 |












