RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN
RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN
$375.85
19 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676083039 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 08303 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 7.51 |
| Sights | Adjustable Fiber Optic |
| Youth Rifle | Yes |
RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on RUGER AMERICAN 22LR 10RD RFL BL/SYN by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676083039 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 08303 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 7.51 |
| Sights | Adjustable Fiber Optic |
| Youth Rifle | Yes |











