RUGER AMERICAN G2 PRED RFL 308WIN 22″ T.B. SPIRAL BBL, GRN SPLTR,BRNT BRNZ 3RD
RUGER AMERICAN G2 PRED RFL 308WIN 22″ T.B. SPIRAL BBL, GRN SPLTR,BRNT BRNZ 3RD
$618.03
66 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 736676469314 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 46931 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 |
| Length | 46.9500 |
| Model | American |
| Number of Magazines | 1 3 Rd. AI-Style |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | No |
| UPC | 736676469314 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 46931 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 |
| Length | 46.9500 |
| Model | American |
| Number of Magazines | 1 3 Rd. AI-Style |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | No |











