Ruger 3752 LCP w/Laser 380 ACP 6+1 2.75″ Black Steel Barrel, Black Oxide Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Polymer Grip, Viridian E-Series Red Laser
Ruger 3752 LCP w/Laser 380 ACP 6+1 2.75″ Black Steel Barrel, Black Oxide Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Polymer Grip, Viridian E-Series Red Laser
$273.66
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The LCP has a rugged construction with a hardened steel slide and one piece, high-performance, glass-filled nylon grip frame. Its textured grip frame provides a secure and comfortable grip. Fixed front and rear sights are integral to the slide, while the hammer is recessed within the slide. Includes holster, gun lock and finger grip extension floorplate that can be added to the magazine for comfort and improved grip. Includes Viridian E-Series Red Laser (635-650 nm), 6rd magazine and finger grip extension floorplate.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Ruger 3752 LCP w/Laser 380 ACP 6+1 2.75″ Black Steel Barrel, Black Oxide Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Polymer Grip, Viridian E-Series Red Laser by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676037520 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3752 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 2.75" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 6 + 1 |
| Length | 11.88 |
| Model | LCP |
| Number of Magazines | 1 6 rd. |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" RH |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.2 |
| Sights | Fixed Front & Rear |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |
The LCP has a rugged construction with a hardened steel slide and one piece, high-performance, glass-filled nylon grip frame. Its textured grip frame provides a secure and comfortable grip. Fixed front and rear sights are integral to the slide, while the hammer is recessed within the slide. Includes holster, gun lock and finger grip extension floorplate that can be added to the magazine for comfort and improved grip. Includes Viridian E-Series Red Laser (635-650 nm), 6rd magazine and finger grip extension floorplate.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Ruger 3752 LCP w/Laser 380 ACP 6+1 2.75″ Black Steel Barrel, Black Oxide Serrated Steel Slide, Black Polymer Frame, Black Polymer Grip, Viridian E-Series Red Laser by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676037520 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3752 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 2.75" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 6 + 1 |
| Length | 11.88 |
| Model | LCP |
| Number of Magazines | 1 6 rd. |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" RH |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 1.2 |
| Sights | Fixed Front & Rear |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |











