RUGER RXM 9MM BLK/FDE 15+1 4″ AS
RUGER RXM 9MM BLK/FDE 15+1 4″ AS
$426.80
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 736676194261 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 19426 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Model | RXM |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Internal Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS: Tritium | RS: Steel Drift |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| UPC | 736676194261 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 19426 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Model | RXM |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Internal Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS: Tritium | RS: Steel Drift |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |












