Security-9 9MM 4″ Blk AS 2/10rd
Security-9 9MM 4″ Blk AS 2/10rd
$308.09
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Ruger, MFG# 3811, UPC: 736676038114, UOM: EA, Security-9, 9mm Luger, 4″ Barrel, Drift Adjustable Sights, Black, 2 10-rd Mags, RUGE, RUGEHG10, RUGEHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Security-9 9MM 4″ Blk AS 2/10rd by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676038114 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3811 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 11.0500 |
| Model | Security-9 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 7.3 |
| Product Type | Double Action Only |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |
Ruger, MFG# 3811, UPC: 736676038114, UOM: EA, Security-9, 9mm Luger, 4″ Barrel, Drift Adjustable Sights, Black, 2 10-rd Mags, RUGE, RUGEHG10, RUGEHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Security-9 9MM 4″ Blk AS 2/10rd by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676038114 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3811 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 11.0500 |
| Model | Security-9 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 7.3 |
| Product Type | Double Action Only |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Units per Box | 1 |











