RUGER SUPER WRANGLER 22MAG SLVR 5.5″
RUGER SUPER WRANGLER 22MAG SLVR 5.5″
$268.91
43 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 736676020331 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2033 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Silver Cerakote |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.50 |
| Model | Super Wrangler |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 6.3 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | FS: Ramp / RS: Wind/Elev. Adj. |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 736676020331 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2033 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Silver Cerakote |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.50 |
| Model | Super Wrangler |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 6.3 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-14" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | FS: Ramp / RS: Wind/Elev. Adj. |
| Sights Type | Adjustable Sights |












