S2000 Gen3 9MM BLK THRD BBL 10RD
S2000 Gen3 9MM BLK THRD BBL 10RD
$429.99
30 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Kel-Tec, MFG# SUB2K9GLKBLK10, UPC: 640832009613, UOM: Each, Sub2000, GEN3, 9mm, 16.15″ Barrel, Black, G19/G17 Mag, 10-rd, KELT, KELTLG05, KELTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on S2000 Gen3 9MM BLK THRD BBL 10RD by KelTec? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832009613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SUB2K9GLKBLK10 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.15" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 22.9000 |
| Model | Sub 2000 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Push Bolt |
| Shipping Weight | 5.75 |
| Sights | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
Kel-Tec, MFG# SUB2K9GLKBLK10, UPC: 640832009613, UOM: Each, Sub2000, GEN3, 9mm, 16.15″ Barrel, Black, G19/G17 Mag, 10-rd, KELT, KELTLG05, KELTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on S2000 Gen3 9MM BLK THRD BBL 10RD by KelTec? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832009613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SUB2K9GLKBLK10 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.15" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 22.9000 |
| Model | Sub 2000 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Carbine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Push Bolt |
| Shipping Weight | 5.75 |
| Sights | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |











