SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR V2 5.56 16″ GP
SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR V2 5.56 16″ GP
$1,269.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397003845 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | STV916556B-V2-B5-PAC |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 34'' |
| Magazine Included | 4 x 30-Round |
| Model | SAINT |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| UPC | 706397003845 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | STV916556B-V2-B5-PAC |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 34'' |
| Magazine Included | 4 x 30-Round |
| Model | SAINT |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |











