SAV 32361 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO 3006SPG
SAV 32361 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO 3006SPG
$593.03
13 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The AXIS 2 PRO offers hunters a new look with improved ergonomics. Featuring user-adjustable AccuTrigger; thread-in headspacing; threaded barrel; one-piece rail and an updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality. *Note- the Forest SP camo has an added textured coating.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SAV 32361 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO 3006SPG by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356323613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 32361 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Gun Metal Bronze Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 40.5'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 Pro |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
The AXIS 2 PRO offers hunters a new look with improved ergonomics. Featuring user-adjustable AccuTrigger; thread-in headspacing; threaded barrel; one-piece rail and an updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality. *Note- the Forest SP camo has an added textured coating.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SAV 32361 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO 3006SPG by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356323613 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 32361 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Gun Metal Bronze Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 40.5'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 Pro |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |











