Savage Arms 32065 Axis 2 300 AAC Blackout 4+1 16.13″ Matte Black Sporter Barrel, Matte Black Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Matte Gray Synthetic Stock, Right Hand
Savage Arms 32065 Axis 2 300 AAC Blackout 4+1 16.13″ Matte Black Sporter Barrel, Matte Black Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Matte Gray Synthetic Stock, Right Hand
$464.44
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The all-new redesigned AXIS 2 offers hunters even better out-of-the-box performance at the same affordable price. In addition to a new look with improved ergonomics, the AXIS 2 is loaded with features that deliver tack-driving accuracy on every shot, including the user-adjustable AccuTrigger, and thread-in headspacing. The updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality. This bolt handle will help to enhance user control and comfort during operation, especially in adverse conditions like rain or cold weather.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Savage Arms 32065 Axis 2 300 AAC Blackout 4+1 16.13″ Matte Black Sporter Barrel, Matte Black Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Matte Gray Synthetic Stock, Right Hand by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356320650 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 32065 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.13" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 36.625'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Sights | No Sights |
The all-new redesigned AXIS 2 offers hunters even better out-of-the-box performance at the same affordable price. In addition to a new look with improved ergonomics, the AXIS 2 is loaded with features that deliver tack-driving accuracy on every shot, including the user-adjustable AccuTrigger, and thread-in headspacing. The updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality. This bolt handle will help to enhance user control and comfort during operation, especially in adverse conditions like rain or cold weather.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Savage Arms 32065 Axis 2 300 AAC Blackout 4+1 16.13″ Matte Black Sporter Barrel, Matte Black Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Matte Gray Synthetic Stock, Right Hand by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356320650 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 32065 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.13" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 36.625'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Axis 2 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 8.5 |
| Sights | No Sights |












