SAVAGE ARMS B22 22LR BLK/WOOD 18″ THD
SAVAGE ARMS B22 22LR BLK/WOOD 18″ THD
$497.96
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 062654702174 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 70217 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.2000 |
| Model | B22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 8.15 |
| Sights | No |
| UPC | 062654702174 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 70217 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.2000 |
| Model | B22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 8.15 |
| Sights | No |












