SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
SAVAGE ARMS STANCE XR MC9 9MM FDE 13+1
$467.66
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 011356670649 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 67064 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.20" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 1-10 rd. and 1-13 rd. |
| Package Height | 3.125 |
| Package Width | 10.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 2.6 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Ported/Serrated |
| UPC | 011356670649 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 67064 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.20" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Number of Magazines | 2 1-10 rd. and 1-13 rd. |
| Package Height | 3.125 |
| Package Width | 10.25 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 2.6 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Ported/Serrated |












