Savage Mark II F Rifle 21 Sharp 10rd Magazine 21″ Barrel Black
Savage Mark II F Rifle 21 Sharp 10rd Magazine 21″ Barrel Black
$177.54
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Raise the bar in 22 LR performance. The Mark II F offers user-adjustable AccuTrigger technology for crisp customized trigger pulls. Its 21-inch blued sporter barrel is button rifled and paired with a rugged matte black synthetic stock.
- Button-rifled 21-inch blued sporter barrel
- Rugged black matte synthetic stock
- 10-round detachable box magazine
- Iron Sights
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Savage Mark II F Rifle 21 Sharp 10rd Magazine 21″ Barrel Black by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 062654267413 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 26741 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 21" |
| Caliber/Gauge | .21 Sharp |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 41.8000 |
| Model | MKII-F |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.25 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 6.4 |
| Sights | Post Front |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Raise the bar in 22 LR performance. The Mark II F offers user-adjustable AccuTrigger technology for crisp customized trigger pulls. Its 21-inch blued sporter barrel is button rifled and paired with a rugged matte black synthetic stock.
- Button-rifled 21-inch blued sporter barrel
- Rugged black matte synthetic stock
- 10-round detachable box magazine
- Iron Sights
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Savage Mark II F Rifle 21 Sharp 10rd Magazine 21″ Barrel Black by Savage? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 062654267413 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 26741 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 21" |
| Caliber/Gauge | .21 Sharp |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 41.8000 |
| Model | MKII-F |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.25 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 6.4 |
| Sights | Post Front |
| Sights Type | Adjustable Sights |











