Sgl Shot Rifle 30-30 20″A/S Steel Walnut
Sgl Shot Rifle 30-30 20″A/S Steel Walnut
$523.22
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Henry Repeating Arms, MFG# H015-3030, UPC: 619835400154, UOM: EA, Single Shot Rifle Steel, 30-30, 22″ Barrel, Adjustable Sights, Blue/Walnut, HENR, HENRLG14, HENRLGALL, LG14, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Sgl Shot Rifle 30-30 20″A/S Steel Walnut by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835400154 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H015-3030 |
| Action | Single Shot |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 1 |
| Length | 37.5'' |
| Magazine Included | Single Shot |
| Model | Single Shot |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1 in 12 |
| Safety | Rebounding Hammer |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | Fold Leaf Rear/Brass Bead Frnt |
Henry Repeating Arms, MFG# H015-3030, UPC: 619835400154, UOM: EA, Single Shot Rifle Steel, 30-30, 22″ Barrel, Adjustable Sights, Blue/Walnut, HENR, HENRLG14, HENRLGALL, LG14, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Sgl Shot Rifle 30-30 20″A/S Steel Walnut by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835400154 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H015-3030 |
| Action | Single Shot |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 1 |
| Length | 37.5'' |
| Magazine Included | Single Shot |
| Model | Single Shot |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1 in 12 |
| Safety | Rebounding Hammer |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | Fold Leaf Rear/Brass Bead Frnt |












