SHADOW SYSTEMS XR920 ELITE 9MM FDE/BK OR CA
SHADOW SYSTEMS XR920 ELITE 9MM FDE/BK OR CA
$989.00
16 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810120316208 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-3052-CA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.0 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| UPC | 810120316208 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-3052-CA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.0 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |












