SHDW DR920L 9mm 5.31″ Blk Blk 17rd
SHDW DR920L 9mm 5.31″ Blk Blk 17rd
$999.00
26 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Shadow Systems, MFG# SS-2028, UPC: 810120310367, UOM: Each, Shadow Systems DR920L, 9mm, 5.31″” Unthreaded Black, Elite Slide, OR, Tritium Sight, Black, 17-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SHDW DR920L 9mm 5.31″ Blk Blk 17rd by Shadow Systems? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120310367 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-2028 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.31" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 7.63 |
| Model | DR920L |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Units per Box | 1 |
Shadow Systems, MFG# SS-2028, UPC: 810120310367, UOM: Each, Shadow Systems DR920L, 9mm, 5.31″” Unthreaded Black, Elite Slide, OR, Tritium Sight, Black, 17-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SHDW DR920L 9mm 5.31″ Blk Blk 17rd by Shadow Systems? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810120310367 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-2028 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.31" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 7.63 |
| Model | DR920L |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Units per Box | 1 |












