SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd
SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd
$539.73
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Shadow Systems, MFG# SS-1306, UPC: 810013439236, UOM: Each, Shadow Systems MR920, 9mm, 4.0″” Unthreaded Black, Foundation Slide, OR, Dot Front Sight, Black, 15-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd by Shadow Systems? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810013439236 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-1306 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 10.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Sights Type | Fixed Sights |
Shadow Systems, MFG# SS-1306, UPC: 810013439236, UOM: Each, Shadow Systems MR920, 9mm, 4.0″” Unthreaded Black, Foundation Slide, OR, Dot Front Sight, Black, 15-rd, SHDW, SHDWHG10, SHDWHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SHDW MR920 9mm 4.0″ Blk Foundation 15rd by Shadow Systems? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810013439236 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SS-1306 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 7.13 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 10.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | FS: White Dot RS:Black |
| Sights Type | Fixed Sights |












