SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK
SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK
$1,099.99
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The P365-XMACRO Comp with the Romeo-X Compact red dot packs a full-size 17+1 round capacity into the thin, iconic profile of the P365. The P365-XMACRO is also more shootable, with an integrated compensator that reduces muzzle flip and makes follow-up shots faster and more accurate. With its slim, 1″ wide design the P365-XMACRO is more concealable. The pistol features a Romeo-X; XRAY3 day/night suppressor height sights; Macro-Compact grip module featuring standard 1913 Rail; integrally compensated slide and XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights. Includes red dot, two magazines and interchangeable small, medium and large backstraps.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681689422 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA9COMPRXX |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 10.3500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | XRAY3 Day/Night |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The P365-XMACRO Comp with the Romeo-X Compact red dot packs a full-size 17+1 round capacity into the thin, iconic profile of the P365. The P365-XMACRO is also more shootable, with an integrated compensator that reduces muzzle flip and makes follow-up shots faster and more accurate. With its slim, 1″ wide design the P365-XMACRO is more concealable. The pistol features a Romeo-X; XRAY3 day/night suppressor height sights; Macro-Compact grip module featuring standard 1913 Rail; integrally compensated slide and XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights. Includes red dot, two magazines and interchangeable small, medium and large backstraps.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG 365XCA9COMPRXX P365 9MM CMP 3.1 OR 17R BK by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681689422 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA9COMPRXX |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 10.3500 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | XRAY3 Day/Night |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












