Cross STooth 6.5 PRC 22″ M-LOK/ ARCA Grn (1)4-rd
Cross STooth 6.5 PRC 22″ M-LOK/ ARCA Grn (1)4-rd
$2,499.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Sig Sauer, MFG# CROSS-65PRC-22B-SAW, UPC: 798681710478, UOM: EA, Cross SawTooth, 6.5 PRC, 22″ CF Barrel, M-LOK/ARCA, Green/Black, (1) 4-rd, SIGA, SIGALG07, SIGALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Cross STooth 6.5 PRC 22″ M-LOK/ ARCA Grn (1)4-rd by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681710478 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CROSS-65PRC-22B-SAW |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Carbon Fiber/Stainless Steel |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 4 |
| Length | 41.75'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Cross |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Polymer Mag |
| Package Height | 4.4 |
| Package Width | 11.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 10.15 |
| Sights | No |
Sig Sauer, MFG# CROSS-65PRC-22B-SAW, UPC: 798681710478, UOM: EA, Cross SawTooth, 6.5 PRC, 22″ CF Barrel, M-LOK/ARCA, Green/Black, (1) 4-rd, SIGA, SIGALG07, SIGALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Cross STooth 6.5 PRC 22″ M-LOK/ ARCA Grn (1)4-rd by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681710478 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | CROSS-65PRC-22B-SAW |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Carbon Fiber/Stainless Steel |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 4 |
| Length | 41.75'' |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | Cross |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Polymer Mag |
| Package Height | 4.4 |
| Package Width | 11.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 10.15 |
| Sights | No |











