SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER
SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER
$1,599.99
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681701216 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RM400SDI16BMSGRN |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 33.25'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | M400 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. Polymer Mag |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 9.627 |
| Sights | No |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SIG SAUER M400 SDI MOSS GREEN 5.56 RIFLE, 16″ W/ RAIL, MAGPL STOCK, FLATBLDE TRIGGER by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681701216 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RM400SDI16BMSGRN |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 33.25'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | M400 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. Polymer Mag |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 9.627 |
| Sights | No |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
















