SIG SAUER P229 9MM 3.9″ LEGION GRAY SAO XRAY 3 MASS COMPLIANT 10RD OPTC RDY
SIG SAUER P229 9MM 3.9″ LEGION GRAY SAO XRAY 3 MASS COMPLIANT 10RD OPTC RDY
$1,299.99
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681673711 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229RM-9-LEGION-R2 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 12.5 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| UPC | 798681673711 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229RM-9-LEGION-R2 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 12.5 |
| Package Width | 8.5 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 3.85 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |












