SIG SAUER P229 9MM ENHNCD ELITE 10+1 CA
SIG SAUER P229 9MM ENHNCD ELITE 10+1 CA
$1,199.99
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681434732 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-ESE-CA |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.5 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Decocker |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | SIGLITE |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| UPC | 798681434732 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-ESE-CA |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 13.5 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Decocker |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | SIGLITE |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |












