Sig Sauer 3659CTXR3P P365X Micro-Compact Frame 9mm Luger 10+1 3.10″ Steel Barrel, Optic Ready/Serrated Slide, Coyote Tan Stainless Steel Frame w/Accessory Rail, Polymer Grip
Sig Sauer 3659CTXR3P P365X Micro-Compact Frame 9mm Luger 10+1 3.10″ Steel Barrel, Optic Ready/Serrated Slide, Coyote Tan Stainless Steel Frame w/Accessory Rail, Polymer Grip
$499.99
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The P365X features a 3.10″ barrel; the X grip module; X flat trigger and a crisp, clean P365 trigger pull. Includes two 12rd steel magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Sig Sauer 3659CTXR3P P365X Micro-Compact Frame 9mm Luger 10+1 3.10″ Steel Barrel, Optic Ready/Serrated Slide, Coyote Tan Stainless Steel Frame w/Accessory Rail, Polymer Grip by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681733668 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3659CTXR3P |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 2.65 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
The P365X features a 3.10″ barrel; the X grip module; X flat trigger and a crisp, clean P365 trigger pull. Includes two 12rd steel magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Sig Sauer 3659CTXR3P P365X Micro-Compact Frame 9mm Luger 10+1 3.10″ Steel Barrel, Optic Ready/Serrated Slide, Coyote Tan Stainless Steel Frame w/Accessory Rail, Polymer Grip by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681733668 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3659CTXR3P |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 2.65 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |











