SIG SAUER P365 FLUX 9MM BLK 21+1 RXSL
SIG SAUER P365 FLUX 9MM BLK 21+1 RXSL
$1,699.99
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681726226 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365FLUX-9-BXR3-RXSL |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Black Nitron |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 + 1 |
| Length | 19.12'' |
| Magazine Included | 1 x 17-Round |
| Model | P365 Flux |
| Number of Magazines | 3 (2) 21 rd. (1) 17 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Reticle | Circle Dot Reticle |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | X-Ray3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 798681726226 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365FLUX-9-BXR3-RXSL |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Black Nitron |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 + 1 |
| Length | 19.12'' |
| Magazine Included | 1 x 17-Round |
| Model | P365 Flux |
| Number of Magazines | 3 (2) 21 rd. (1) 17 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Reticle | Circle Dot Reticle |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | X-Ray3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












