SIG SAUER P365 ROSE XL 9MM NIT 3″ CA
SIG SAUER P365 ROSE XL 9MM NIT 3″ CA
$1,049.99
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681704965 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XL9ROSEMSCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 15.7500 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P365 XL |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 5.7 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| UPC | 798681704965 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XL9ROSEMSCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.1" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 15.7500 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | P365 XL |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 11.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 5.7 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |












