SIG SAUER P365X-MACRO 9MM 3.7″ 10+1
SIG SAUER P365X-MACRO 9MM 3.7″ 10+1
$729.99
50 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681681778 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA-9-BXR3-10 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.1 |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| UPC | 798681681778 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 365XCA-9-BXR3-10 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.1 |
| Model | P365 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. Steel Magazines |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 7.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Sights | Std. X-RAY 3 Day/Night Sights |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |












