SIMMONS OPTICS PRO TARGET 6-24X44 MILDOT RNGS
SIMMONS OPTICS PRO TARGET 6-24X44 MILDOT RNGS
$179.95
27 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 045618000158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SIM62444 |
| Adjustable Parallax | No |
| Eye Relief | 3.50" – 3" |
| Length | 16.2000 |
| Magnification | 6-24x |
| Optic Coating | Fully Coated |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 3.0 |
| Power | 6X – 24X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Mil Dot Reticle |
| Shipping Weight | 1.75 |
| Objective Size | 44mm |
| UPC | 045618000158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SIM62444 |
| Adjustable Parallax | No |
| Eye Relief | 3.50" – 3" |
| Length | 16.2000 |
| Magnification | 6-24x |
| Optic Coating | Fully Coated |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 3.0 |
| Power | 6X – 24X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Mil Dot Reticle |
| Shipping Weight | 1.75 |
| Objective Size | 44mm |











