Smith & Wesson 11808 M&P Shield M2.0 9mm Luger 3.10″ Barrel 7+1 Or 8+1, Black Polymer Frame, Armornite Stainless Steel Slide, Textured Polymer Grip, No Manual Safety
Smith & Wesson 11808 M&P Shield M2.0 9mm Luger 3.10″ Barrel 7+1 Or 8+1, Black Polymer Frame, Armornite Stainless Steel Slide, Textured Polymer Grip, No Manual Safety
$433.54
200 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The M&P Shield is easy to conceal, offering professional grade features with simple operation and reliable performance day or night. It puts the power and features of full sized M&P pistols into a slim, lightweight pistol the size of your hand. Includes one 7rd magazine and one 8rd extended grip magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Smith & Wesson 11808 M&P Shield M2.0 9mm Luger 3.10″ Barrel 7+1 Or 8+1, Black Polymer Frame, Armornite Stainless Steel Slide, Textured Polymer Grip, No Manual Safety by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188872187 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 11808 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 7 + 1 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | No |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Serrated |
| Length | 12.4500 |
| Magazine Included | 1 x 7-Round |
| Model | M&P Shield 2.0 |
| Number of Magazines | 2 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
The M&P Shield is easy to conceal, offering professional grade features with simple operation and reliable performance day or night. It puts the power and features of full sized M&P pistols into a slim, lightweight pistol the size of your hand. Includes one 7rd magazine and one 8rd extended grip magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Smith & Wesson 11808 M&P Shield M2.0 9mm Luger 3.10″ Barrel 7+1 Or 8+1, Black Polymer Frame, Armornite Stainless Steel Slide, Textured Polymer Grip, No Manual Safety by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188872187 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 11808 |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 7 + 1 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | No |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Serrated |
| Length | 12.4500 |
| Magazine Included | 1 x 7-Round |
| Model | M&P Shield 2.0 |
| Number of Magazines | 2 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |












