SPG HC9319BOSPCAP25 HC 9M *CA (160590) GEARUP25
SPG HC9319BOSPCAP25 HC 9M *CA (160590) GEARUP25
$588.29
200 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield Armory micro-compact Hellcat features unique top slide serrations to maximize your grip on the slide; non-proprietary accessory rail allows you to accessories with your favorite light and/or laser; Tritium/Luminescent front sight, Tactical Rack U-Notch rear sight; reversible mag release, loaded chamber indicator and custom pressure activated grip texture. Gear Up 25 package includes Crimson Trace CT-1500 Red Dot Optic, 5 magazines and dual range bag.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SPG HC9319BOSPCAP25 HC 9M *CA (160590) GEARUP25 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397991173 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPCAP25 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | Hellcat OSP |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 4.222 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Number of Magazines | 5 10 rd. |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights Type | Night |
Springfield Armory micro-compact Hellcat features unique top slide serrations to maximize your grip on the slide; non-proprietary accessory rail allows you to accessories with your favorite light and/or laser; Tritium/Luminescent front sight, Tactical Rack U-Notch rear sight; reversible mag release, loaded chamber indicator and custom pressure activated grip texture. Gear Up 25 package includes Crimson Trace CT-1500 Red Dot Optic, 5 magazines and dual range bag.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SPG HC9319BOSPCAP25 HC 9M *CA (160590) GEARUP25 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397991173 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPCAP25 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | Hellcat OSP |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 4.222 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Number of Magazines | 5 10 rd. |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights Type | Night |











