SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR 300BLK PISTOL BLACK, FU SIGHTS, SBA3 BRACE 1-30RD
SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR 300BLK PISTOL BLACK, FU SIGHTS, SBA3 BRACE 1-30RD
$1,159.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield SAINT Victor, Semi-automatic, AR Pistol, 300 Blackout, 9.6″ Barrel, Anodized Finish, Black, SBA3 Pistol Stabilizing Brace, Includes Front and Rear Flip Up Sights, Ambidextrous Safety, 30 Rounds, 1 Magazine STV995300B-V2-SBA3
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR 300BLK PISTOL BLACK, FU SIGHTS, SBA3 BRACE 1-30RD by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397992286 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | STV995300B-V2-SBA3 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 9.50" |
| Caliber/Gauge | .300 Blackout |
| Capacity | 30 |
| Length | 4.5'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | SAINT |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |
Springfield SAINT Victor, Semi-automatic, AR Pistol, 300 Blackout, 9.6″ Barrel, Anodized Finish, Black, SBA3 Pistol Stabilizing Brace, Includes Front and Rear Flip Up Sights, Ambidextrous Safety, 30 Rounds, 1 Magazine STV995300B-V2-SBA3
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SPRINGFIELD ARMORY SAINT VICTOR 300BLK PISTOL BLACK, FU SIGHTS, SBA3 BRACE 1-30RD by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397992286 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | STV995300B-V2-SBA3 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 9.50" |
| Caliber/Gauge | .300 Blackout |
| Capacity | 30 |
| Length | 4.5'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | SAINT |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |











