SPRINGFIELD ARMORY 1911 TRP AOS 9MM COY 4.45″
SPRINGFIELD ARMORY 1911 TRP AOS 9MM COY 4.45″
$1,837.12
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397969332 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PC9127LRCB-CCAOS |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 10.2500 |
| Model | Tactical Response Pistol |
| Number of Magazines | 3 9 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS:Tritium RS: Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| UPC | 706397969332 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PC9127LRCB-CCAOS |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 9 + 1 |
| Length | 10.2500 |
| Model | Tactical Response Pistol |
| Number of Magazines | 3 9 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Ambidextrous Thumb |
| Shipping Weight | 3.2 |
| Sights | FS:Tritium RS: Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












