SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 5″ COMP
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 5″ COMP
$1,469.09
15 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397987435 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSCB-COMP |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.3000 |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| UPC | 706397987435 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PH9119AOSCB-COMP |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.3000 |
| Magazine Included | 1 x 20-Round |
| Model | 1911 Prodigy |
| Number of Magazines | 2 One 17 rd. and One 20 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












