SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 4.0C COMP 9MM PISTOL 4″ BLACK U NOTCH 2-10RD MAGS
SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 4.0C COMP 9MM PISTOL 4″ BLACK U NOTCH 2-10RD MAGS
$720.12
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397982577 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9409BLC-U-COMP |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 10.2000 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Tactical |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| UPC | 706397982577 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9409BLC-U-COMP |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 10.2000 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.6 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Tactical |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












