SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 9MM BLK 4.5″ 10+1 CA
SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 9MM BLK 4.5″ 10+1 CA
$683.00
200 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397982393 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459BCAU |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| UPC | 706397982393 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459BCAU |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |












