Springfield Armory Hellcat Micro Compact OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3″ Barrel Black CA Compliant
Springfield Armory Hellcat Micro Compact OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3″ Barrel Black CA Compliant
$545.62
65 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Springfield Armory Hellcat raises the bar on concealed carry pistols with service pistol comfort capacity and accuracy in a remarkably compact chassis. Offering 10-rounds of 9mm capacity the Hellcat OSP has its billet-machined slide cut to accept a micro red dot sight. Premium features like a 3" hammer-forged Melonite-coated 1:10"-twist barrel and slim 1" width define the Hellcat.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory Hellcat Micro Compact OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3″ Barrel Black CA Compliant by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397973346 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPCA |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Micro Compact |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.2 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
The Springfield Armory Hellcat raises the bar on concealed carry pistols with service pistol comfort capacity and accuracy in a remarkably compact chassis. Offering 10-rounds of 9mm capacity the Hellcat OSP has its billet-machined slide cut to accept a micro red dot sight. Premium features like a 3" hammer-forged Melonite-coated 1:10"-twist barrel and slim 1" width define the Hellcat.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory Hellcat Micro Compact OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3″ Barrel Black CA Compliant by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397973346 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPCA |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Micro Compact |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.2 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












