SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 10+1 NS
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 10+1 NS
$600.12
19 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397943950 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPLC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat OSP |
| Number of Magazines | 2 One 10 rd. & One 10 rd. Ext. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.25 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| UPC | 706397943950 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPLC |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat OSP |
| Number of Magazines | 2 One 10 rd. & One 10 rd. Ext. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.25 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












