Springfield Armory Hellcat Pro OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3.7″ Barrel Black CA Compliant
Springfield Armory Hellcat Pro OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3.7″ Barrel Black CA Compliant
$615.56
36 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Available to residents of California the Hellcat Pro offers the perfect balance between concealability and capacity. Featuring a hammer forged barrel and adaptive grip texture the pistol is chambered in 9mm and ships with two 10-round magazines. Optics ready and equipped with a versatile accessory rail this pistol combines compact dimensions with the performance capabilities of a full-sized pistol.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory Hellcat Pro OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3.7″ Barrel Black CA Compliant by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397973834 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
Available to residents of California the Hellcat Pro offers the perfect balance between concealability and capacity. Featuring a hammer forged barrel and adaptive grip texture the pistol is chambered in 9mm and ships with two 10-round magazines. Optics ready and equipped with a versatile accessory rail this pistol combines compact dimensions with the performance capabilities of a full-sized pistol.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory Hellcat Pro OSP Handgun 9mm Luger 10rd Magazines (2) 3.7″ Barrel Black CA Compliant by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397973834 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |












