Springfield Armory MA5051 M1A 15rd 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel
Springfield Armory MA5051 M1A 15rd 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel
$48.41
38 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Magazine is compatible with your Springfield Armory M1A.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory MA5051 M1A 15rd 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397854300 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MA5051 |
| Brand Fit | Springfield Armory |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 15rd |
| Length | 10.5 |
| Model | M1A |
| Model Fit | M1A |
| Package Height | 1.0 |
| Package Width | 4.5 |
| Product Type | High Capacity |
| Shipping Weight | 0.45 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Magazine is compatible with your Springfield Armory M1A.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Springfield Armory MA5051 M1A 15rd 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397854300 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MA5051 |
| Brand Fit | Springfield Armory |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 15rd |
| Length | 10.5 |
| Model | M1A |
| Model Fit | M1A |
| Package Height | 1.0 |
| Package Width | 4.5 |
| Product Type | High Capacity |
| Shipping Weight | 0.45 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











