Stevens 334 .308 Win 20″ Black Syn 3-rd
Stevens 334 .308 Win 20″ Black Syn 3-rd
$397.16
12 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Savage Arms, MFG# 18823, UPC: 011356188236, UOM: EA, Stevens 334, .308 Win, 20″ Barrel, Picatinny, Matte Black, Synthetic, 3-rd, SAVA, SAVALG07, SAVALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Stevens 334 .308 Win 20″ Black Syn 3-rd by Stevens? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356188236 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 18823 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 47.6500 |
| Model | 334 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 10.3 |
| Sights | None, Scope Mount |
| Units per Box | 1 |
Savage Arms, MFG# 18823, UPC: 011356188236, UOM: EA, Stevens 334, .308 Win, 20″ Barrel, Picatinny, Matte Black, Synthetic, 3-rd, SAVA, SAVALG07, SAVALGALL, LG07, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Stevens 334 .308 Win 20″ Black Syn 3-rd by Stevens? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 011356188236 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 18823 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 47.6500 |
| Model | 334 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:11" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 10.3 |
| Sights | None, Scope Mount |
| Units per Box | 1 |












