SW1911 9mm 5″ S Wood Grip Pro
SW1911 9mm 5″ S Wood Grip Pro
$1,247.15
200 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Smith & Wesson, MFG# 178017, UPC: 022188780178, UOM: EA, PC SW1911 Pro, 9mm, 5″ Barrel, White Dot Sights, Stainless, Wood Grip, 10-rd, SMIT, SMITHG10, SMITHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SW1911 9mm 5″ S Wood Grip Pro by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188780178 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 178017 |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8.7'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | SW1911 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 4.1 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | 3-Dot White |
| Slide Description | Serrated |
Smith & Wesson, MFG# 178017, UPC: 022188780178, UOM: EA, PC SW1911 Pro, 9mm, 5″ Barrel, White Dot Sights, Stainless, Wood Grip, 10-rd, SMIT, SMITHG10, SMITHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on SW1911 9mm 5″ S Wood Grip Pro by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188780178 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 178017 |
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 8.7'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | SW1911 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 4.1 |
| Sights | 3-Dot |
| Sights Type | 3-Dot White |
| Slide Description | Serrated |












