TacFire SSBU55616 5.56 NATO Black Nitride
TacFire SSBU55616 5.56 NATO Black Nitride
$335.60
25 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 729205658860 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SSBU55616 |
| Action | .223 REM/5.56 NATO |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 5.034 |
| UPC | 729205658860 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SSBU55616 |
| Action | .223 REM/5.56 NATO |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 5.034 |











