Taurus 1-GX4MP931 GX4 Toro 9mm Luger 3.06″ 13+1 11+1 Black Frame Black Nitride Steel Slide with T.O.R.O Cuts Black Interchangeable Backstrap Grips Right Hand Includes 2 Magazines
Taurus 1-GX4MP931 GX4 Toro 9mm Luger 3.06″ 13+1 11+1 Black Frame Black Nitride Steel Slide with T.O.R.O Cuts Black Interchangeable Backstrap Grips Right Hand Includes 2 Magazines
$279.34
52 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The optics-ready Taurus GX4 is compatible with Shield RMSc, Holosun HS507k, Sightmark Mini Shot A-Spec M3, Hex Wasp GE5077-MIC-RET, Trijicon RMRcc (need adapter plate). Features a no-snag profile; lightweight design; reversible mag release; flat face, serrated trigger; visual loaded chamber indicator; easy take down pin for disassembly; magazine and grip cuts to aid in magazine stripping; signature indexing and recoil management pad. Includes two magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Taurus 1-GX4MP931 GX4 Toro 9mm Luger 3.06″ 13+1 11+1 Black Frame Black Nitride Steel Slide with T.O.R.O Cuts Black Interchangeable Backstrap Grips Right Hand Includes 2 Magazines by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327935513 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4MP931 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.06" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4 |
| Number of Magazines | 2 1 – 11rd and 1 – 13rd |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Sights | Black Serrated White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
The optics-ready Taurus GX4 is compatible with Shield RMSc, Holosun HS507k, Sightmark Mini Shot A-Spec M3, Hex Wasp GE5077-MIC-RET, Trijicon RMRcc (need adapter plate). Features a no-snag profile; lightweight design; reversible mag release; flat face, serrated trigger; visual loaded chamber indicator; easy take down pin for disassembly; magazine and grip cuts to aid in magazine stripping; signature indexing and recoil management pad. Includes two magazines.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Taurus 1-GX4MP931 GX4 Toro 9mm Luger 3.06″ 13+1 11+1 Black Frame Black Nitride Steel Slide with T.O.R.O Cuts Black Interchangeable Backstrap Grips Right Hand Includes 2 Magazines by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327935513 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4MP931 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.06" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4 |
| Number of Magazines | 2 1 – 11rd and 1 – 13rd |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Sights | Black Serrated White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |











