TAURUS DEPUTY 45 COLT 5.5″ BLK SA REVOLVER
TAURUS DEPUTY 45 COLT 5.5″ BLK SA REVOLVER
$589.58
49 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
2-D4551
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on TAURUS DEPUTY 45 COLT 5.5″ BLK SA REVOLVER by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327635031 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2-D4551 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Polished Black |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.7500 |
| Model | Deputy |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1:16.50" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
2-D4551
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on TAURUS DEPUTY 45 COLT 5.5″ BLK SA REVOLVER by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327635031 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 2-D4551 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Polished Black |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Length | 11.7500 |
| Model | Deputy |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 8.6 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1:16.50" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |












