TAURUS GX2 9MM SS/D PURPLE 3.3″ 13+1
TAURUS GX2 9MM SS/D PURPLE 3.3″ 13+1
$257.43
30 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 725327637158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX2939DP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 9.8500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 2.0 |
| Sights | FS: Fixed White Dot RS: Drift |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 725327637158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX2939DP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.37" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 9.8500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Trigger |
| Shipping Weight | 2.0 |
| Sights | FS: Fixed White Dot RS: Drift |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











