TAURUS GX4C 9MM BLK/BLK 3.7″ 10+1
TAURUS GX4C 9MM BLK/BLK 3.7″ 10+1
$282.43
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 725327634904 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4CRP941-10 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Striker Block/Trigger |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | Blade Front/Adjustable Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| UPC | 725327634904 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4CRP941-10 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Striker Block/Trigger |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | Blade Front/Adjustable Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |












