TIKKA T3X CTR 6.5CR 24″ SS/BLK TB
TIKKA T3X CTR 6.5CR 24″ SS/BLK TB
$1,289.00
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 082442875644 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXC382CAS |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 49 |
| Model | T3x CTR (Compact Tactical Rifle) |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Safety | Two-Stage |
| Shipping Weight | 10.8 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 082442875644 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXC382CAS |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 49 |
| Model | T3x CTR (Compact Tactical Rifle) |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Safety | Two-Stage |
| Shipping Weight | 10.8 |
| Sights | No Sights |












