TIKKA T3X LT ROUGHTECH TAN 7MAG
TIKKA T3X LT ROUGHTECH TAN 7MAG
$1,129.00
44 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 082442928715 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXRT370 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24.30" |
| Caliber/Gauge | 7 mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 48.9500 |
| Model | T3X Lite |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.50" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | No |
| Magazine Included | 1 x 3-Round |
| UPC | 082442928715 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXRT370 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24.30" |
| Caliber/Gauge | 7 mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 48.9500 |
| Model | T3X Lite |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.50" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | No |
| Magazine Included | 1 x 3-Round |











