TIKKA T3X TAC A1 6.5CR 24″ BLK TB
TIKKA T3X TAC A1 6.5CR 24″ BLK TB
$2,319.00
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 082442875705 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTAC382L |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 48.9500 |
| Model | T3X |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 15.1 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 082442875705 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTAC382L |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 48.9500 |
| Model | T3X |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8 |
| Shipping Weight | 15.1 |
| Sights | No Sights |












