TRIJICON ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
TRIJICON ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
$1,922.48
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 719307311817 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 100553 |
| Adjustable Parallax | Dual Illuminated Red Crosshair 223 |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Eye Relief | 1.50" |
| Length | 6.20" |
| Magnification | 4x |
| Objective Size | 32mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Power | 4X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Red Crosshair .223 BDC |
| Shipping Weight | 2.2 |
| UPC | 719307311817 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 100553 |
| Adjustable Parallax | Dual Illuminated Red Crosshair 223 |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Eye Relief | 1.50" |
| Length | 6.20" |
| Magnification | 4x |
| Objective Size | 32mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Power | 4X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Red Crosshair .223 BDC |
| Shipping Weight | 2.2 |












